fbpx Fundacja "Duch Leona"
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Festiwal Globaltica: Debata “PIES – BLISKI – OBCY – WYKLUCZONY”

20.07.2024, Zespół Parkowo-Pałacowy, Gdynia Kolibki, Festiwal Globaltica
Zapraszamy na wyjątkową w ramach Festiwalu Globaltica: “PIES – BLISKI – OBCY – WYKLUCZONY” prowadzoną przez Sylwię Najsztub z Fundacji Duch Leona.

Podczas, jakże potrzebnej we współczesnym świecie, ewolucji postrzegania zwierząt, ich natury i potrzeb, z radarów współczucia większości obrońców praw osób zwierzęcych, niepostrzeżenie zniknęły psy. Opowiadamy się przeciwko polowaniom, bojkotujemy cyrki, bacznie przyglądamy się dobrostanowi rezydentów ogrodów zoologicznych i więźniów przemysłowych hodowli.
Protestujemy, sprzeciwiamy się, organizujemy marsze, pod hasłami wyzwolenia zwierząt wychodzimy na ulice. Równolegle z tymi działaniami psom nakładamy elektryczne obroże, na wiele godzin zamykamy je w ciasnych klatkach, zabraniamy kontaktów społecznych, nie pozwalamy na zabawę, za to zmuszamy do aktywności, której same na pewno by nie podjęły i karmimy tylko w nagrodę. 

Ile razy zadajecie sobie, Państwo, pytanie: czym jest dla mnie mój pies?
Właśnie w takiej formie, która sama w sobie definiuje nasz stosunek do tego najbliższego człowiekowi zwierzęcia.
Czym jest…dlaczego nie: kim?
Mówimy o psach jako o członkach rodzin, ale czy tak samo je traktujemy? 

Czy jesteśmy gotowi na to, by zmierzyć się z prawdą o psie i o nas samych w relacji z nim? 

W świecie, w którym pies od tysiącleci pozostaje najbliższym towarzyszem człowieka, mimochodem straciliśmy z oczu jego prawdziwy wizerunek jako istoty czującej, myślącej, mającej własne potrzeby, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć i zaspokoić.
Debata: “Bliski, obcy, wykluczony” to zaproszenie do dyskusji o miejscu psa w życiu człowieka i roli, do jakiej sprowadziliśmy go na fali swoich oczekiwań, ignorancji i błędnych przekonań o tym, czym jest jego dobrostan. Spodziewajcie się gorzkiej refleksji, niewygodnej prawdy, ale i wiedzy, która pomoże w zrozumieniu tego, kim psy są w istocie i czego potrzebują.

Znakomitymi gośćmi tego wydarzenia będą:
dr Wanda Krupa
prof. dr hab. Hanna Mamzer
dr Michał Pręgowski
prof. dr hab. Maciej Trojan

Debatę poprowadzi Sylwia Najsztub – założycielka Fundacji Duch Leona. 

Debata odbędzie się w ramach Festiwalu Globaltica.

BILETY:
https://globaltica.interticket.pl/

KIM JEST PROWADZĄCA DEBATĘ?
Sylwia Najsztub jest założycielką Fundacji „Duch Leona” pomagającej dużym oraz starszym psom. Od ponad 20 lat pracuje z psami mającymi problemy z agresją.
Jej praca opiera się przede wszystkim na zrozumieniu zachowania i socjoterapii prowadzonej wspólnie z przygotowanymi do tego psami. Najlepszą rekomendacją pracy, doświadczenia Sylwii i zachętą do udziału w tak ważnym seminarium jest przyjrzenie się życiu psów będących pod opieką Fundacji Duch Leona.

ZAPRASZAMY 🙂

Zespół Parkowo-Pałacowy w Kolibkach