fbpx Fundacja "Duch Leona"

Jak wygląda adopcja?

W Fundacji “Duch Leona” mieszka wiele psów, które z racji stanu zdrowia, wieku lub innych powodów zostaną tutaj na zawsze. Pozostałe ciągle szukają najlepszych domów i opiekunów.

Żeby dać im szansę na nowy, dobry dom, musimy najpierw nauczyć je funkcjonować w społeczeństwie. Pies, który potrafi wsiadać do samochodu, spokojnie nim podróżować, jak również spokojnie zachowywać się w nowych miejscach, na przykład u weterynarza, będzie miłym towarzyszem. Naszym celem jest oddawanie do adopcji właśnie takich psów.

Psy adoptowane z „Ducha” nie trafiają na łańcuch, do kojców, ani do pilnowania firm. Nie wyznajemy zasady, że pies najlepiej czuje się w budzie. Kojce, budy, stróżowanie, mieszkanie na zewnątrz, brak spacerów – dyskwalifikują! Nasze psy trafiają tylko do domów, w których stają się członkami rodzin. Głównym warunkiem przy adopcji realnej jest zapewnienie psom warunków co najmniej nie gorszych od tych, które mają obecnie w Fundacji.

Jeśli myślicie o adopcji któregoś z naszych podopiecznych, zachęcamy do udziału w jednym z naszych seminariów lub warsztatów – pozwoli to ewentualnym adoptującym lepiej zrozumieć, jak kształtować relacje z psem, by Wasze wspólne życie układało się harmonijnie i przysparzało psim i ludzkim domownikom spokoju i radości.

Jak wygląda proces adopcji realnej?

Najważniejsza jest rozmowa.

Zainteresowanych adopcją realną zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

— tel. 607 941 197 —

Nie wymagamy wypełniania ankiet przedadopcyjnych. Nie można też przyjechać do nas i wybrać sobie psa – fundacja to nie sklep. Propozycję podopiecznego przedstawiamy po rozmowie, dobierając go do warunków oraz stylu życia przyszłych opiekunów, aby wszyscy mogli wieść szczęśliwe i spokojne życie.