fbpx Fundacja "Duch Leona"

Warsztaty komunikacji

Warsztaty komunikacji organizowane przez Fundację Duch Leona to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia prowadzone przez Sylwię Najsztub i grupę psów terapeutów będących podopiecznymi Fundacji. To spotkania na łonie natury, bez kojców, ogrodzeń, komend i treningu. Adresowane są do osób, które nie radzą sobie z problemami swoich czworonożnych podopiecznych: agresją, reaktywnością, nadmierna kontrolą.

Warsztaty są okazją do poprawy zachowań psów, ale także zmiany postrzegania ich przez opiekunów. Podczas spotkania na mazurskich łąkach przemiana zachodzi zarówno w zwierzętach, jak i w ludziach. Po zajęciach opiekunowie dostają zalecenia, w jaki sposób kontynuować terapię, by doprowadzić do wyeliminowania problemu. Ale często zdarza się i tak, że już po warsztatach wracają do domu z „nowym”, szczęśliwszym i spokojnym psem. I sami też tacy się stają 🙂

Prowadząca Warsztaty

Sylwia Najsztub

Założycielka Fundacji “Duch Leona”.

Osoba z ogromnym doświadczeniem w pracy z psami agresywnymi i trudnymi, pracująca metodami opierającymi się na naturalnych zachowaniach psów. Od ponad 20 lat pracuje z psami mającymi problemy z agresją. Jej praca opiera się przede wszystkim na zrozumieniu zachowania i socjoterapii prowadzonej wspólnie z przygotowanymi do tego psami.

Sylwia Najsztub jest inicjatorką i prelegentką warsztatów oraz seminariów dla właścicieli psów, Prezesem Zarządu Fundacji „Duch Leona”, członkinią Rady do Spraw Wspierania Działań na Rzecz Ochrony Zwierząt przy Prezesie Najwyższej Izby Kontroli.

Zrozumieć psa

Warsztaty przeznaczone są dla osób, których psy zmagają się z problemami wynikającymi z niedostatecznych kompetencji społecznych, takimi jak lęk, nadpobudliwość, skłonność do kontroli lub agresja. Podczas zajęć prowadzonych na otwartym terenie właściciele będą mieli możliwość obserwacji i zrozumienia zachowania swoich psów, one same natomiast będą mogły poznać i wprowadzić w życie zasady psiej etykiety. W warsztatach uczestniczy grupa psów-terapeutów, które pomogą czworonożnym uczestnikom w opanowaniu emocji lub pokonaniu lęków.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch sesjach: porannej i popołudniowej. Zgłoszone psy będą brały udział tylko w jednej sesji dziennie. Ważne jest, aby każdy pies umiał zostać sam w pokoju lub poczekać na swoją kolej w samochodzie, ponieważ będą one wprowadzane zgodnie z określonym porządkiem zajęć. Obserwatorzy oraz właściciele uczestniczą w obydwu sesjach każdego dnia warsztatów.

Zrozumieć szczeniaka

Warsztaty przeznaczone są dla osób, chcących dowiedzieć się, jak wychować odważnego i zrównoważonego psa o wysokich kompetencji społecznych. Podczas zajęć prowadzonych na otwartym terenie opiekunowie będą mieli możliwość obserwacji i zrozumienia zachowania swoich szczeniąt i interakcji w jakie będą wchodziły z innymi psami, one same natomiast będą mogły nauczyć się psiej kultury. W warsztatach uczestniczy grupa psów-terapeutów, które pomogą czworonożnym uczestnikom w opanowaniu emocji, pokonaniu lęków i nabraniu pewności siebie.

W piątek i sobotę zajęcia będą odbywać się w dwóch sesjach: porannej i popołudniowej. W niedzielę wszyscy będziemy pracować od rana.

Wydarzenia z przeszłości

Warsztaty komunikacji “Zrozumieć psa”
5-7.05.2024 | Dobra Wola

Warsztaty komunikacji “Zrozumieć psa”
25-27.08.2023 | Dobra Wola

Warsztaty komunikacji “Zrozumieć psa”
30.06 – 2.07.2023 | Dobra Wola

Opinie o warsztatach

Moi znajomi się śmieją, że z Roninem mamy czasy przed Sylwią i po Sylwii. Przed były smaczki, szarpaki, zabawki, komendy, jedzenie z ręki/pudła/trawy/drzewa, szelki, trzy obroże (z czego jedna elektryczna) i smycze na różne okazje, kantary, kolczatki, dławiki i inne triki, które dużo kosztowały nas energii, utraty zaufania i pieniędzy, a nie dawały NIC. Po Sylwii mamy przyjemne spacery, fajne kontakty z psami, ludźmi, końmi, ptakami, czego dusza zapragnie i wszędzie, gdzie tylko zapragnie, czy to w Polsce, czy za granicą, czy na wsi, czy w mieście. Zazdroszczę ludziom, którzy trafiają do Sylwii nie jak my, czyli jako deski ostatniego ratunku, tylko na początku swojej drogi i nie muszą dyskutować z kolejnym behawiorystą, że NIE, mój pies nie jest zagrożeniem dla społeczeństwa, że NIE, naprawdę lubi inne psy, tylko nikt go kultury nie nauczył i że NIE, nie będę wiecznie go kontrolować, abyśmy JAKOŚ żyli ze sobą. Po warsztatach w Dobrej Woli zobaczyłam mojego psa, takiego jak czułam intuicyjnie, że jest, a psy Sylwii pokazały jemu, jak się zachować, by wszystkim było miło. Zmieniłam siebie, zaufałam psu i Sylwii i to była najlepsza decyzja w naszym wspólnym życiu.

Alicja i Ronin

Alicja i Ronin

Większość moich znajomych wie, że pracuje z psami i ich człowiekami, żeby żyło im się lepiej. Uważam, że w życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Spotykamy ludzi w odpowiednim czasie i miejscu. Był jeden taki co mnie męczył docinkami co roku, aż się ugięłam i zaczęłam słuchać, bo jak zaczął gadać dłużej to mówił z sensem, ale ja nadal nie dowierzałam. Powiedziałam sobie, a co mi tam! Jeden weekend mnie nie zbawi, a nóż nauczę się czegoś nowego. Pojechałam najpierw na warsztaty smyczowe, potem na Warsztaty komunikacji “Zrozumieć psa” z Sylwią Najsztub, tak to już był drugi weekend i zadziała się MAGIA. I nie był to magiczny las, tylko magiczne POLA DUCHA LEONA. Każdy pies przyjechał tu z jakimś problemem, a wyjeżdżał może nie czystą kartą, tylko zupełnie nową, która pozwoli psu i jego właścicielowi zacząć pracę opartą na intencji, uważności, empatii i wspólnym zrozumieniu. Był to dla mnie niesamowity weekend pełen emocji. Poznać tyle psów, których kiedyś ktoś nie chciał, których nie nadawały się do życia wśród ludzi, które ktoś spisał na straty. Znacie to powiedzenie, w małym ciele, wielki duch? To właśnie taka jest Sylwia Najsztub, która ma moc! Dziękuję całej ekipie Fundacja „Duch Leona” robicie mega robotę, a szczególności Sylwii, obyś dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem jak najdłużej.

Iza i gromek

Alicja i Ronin

Jak to możliwe, że 20 ogromnych psów, z których każdy w przeszłości wykazywał zachowania agresywne, beztrosko idzie po łące w towarzystwie obcych psów i ich właścicieli?

Bez kagańców, kolczatek, obroży, smyczy, smaczków i innych gadżetów. To jest niesamowite doświadczenie, które skłania do refleksji. Każdy ma swoje przemyślenia. Ja zobaczyłem, że psy są zdecydowanie bardziej inteligentne, zrównoważone, wrażliwe i komunikatywne a ich problematyczne zachowania wynikają z braku zaspokajania ich potrzeb i problemów ich właścicieli. Warsztaty polecam każdemu- bez względu na motywację do wzięcia w nich udziału. Jeżeli chcesz przepracować jakiś problem ze swoim psem, tych 20 nauczycieli z pewnością w tym pomoże. Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć zachowania i komunikację psów- nie znam lepszej możliwości. Te bardziej spektakularne zauważysz sam, na te bardziej dyskretne zwróci Ci uwagę Indianka Sylwia.

W trakcie warsztatów na pewno lepiej poznasz swojego czworonoga- zobaczysz, jak zachowuje się w niecodziennych sytuacjach i poza strefą komfortu. Warsztaty to nie panaceum na wszystkie problemy ale zdecydowanie dobry kierunek do budowania relacji i zaufania ze swoim psem.

Marek i Haker