Dama – niedźwiedzica polarna, została wyrzucona w okolicach Nieporętu i tak trafiła do schroniska, a po kwarantannie już do nas. Nie wiemy jaki był powód pozbycia się jej, ale wiemy, że wielokrotnie rodziła i odchowywała szczenięta. Być może popyt na jej dzieci się skończył.
Damę zabraliśmy prosto na badania i owariektomię, ale niestety okazało się, że ma płyn w macicy i póki co skupiamy się na leczeniu, a za 3-4 tygodnie podejmiemy decyzję, czy zostanie wykastrowana czy uda się zrobić laparoskopowo zabieg owariektomii.
Dama szuka wirtualnych opiekunów, a my bardzo prosimy o wsparcie na jej leczenie i nowe życie.

